HOME
FOTOGALERIE VÝSLEDKY TURNAJE HRACÍ AREÁL Z PTAČÍ PERSPEKTIVY
FOTBALOVÝ TURNAJ PROVOZŮ ŠKODA AUTO KVASINY VYHRÁL TÝM ZÁVODOVÉ TECHNIKY

V neděli 25. června se na hřišti v Solnici uskutečnil 1. ročník turnaje v malé kopané pro zaměstnance provozů ŠKODA AUTO Kvasiny. 6 týmů v krásných dresech odehrálo celkem 9 utkání na 2 x 10 minut. V týmech se vystřídalo 87 hráčů z řad zaměstnanců a z tohoto počtu nastoupilo i 12 fotbalistek.
Od 14 hodin nastoupily týmy k soubojům ve 2 tříčlenných skupinách, z kterých se postupovalo do finálového utkání o konečné pořadí.
Ve skupině A došlo k rovnosti bodů všech týmů a o pořadí muselo rozhodovat skóre. O jediný gól v rozdílu skóre se do finále protlačil tým Závodové techniky PFK/1, zatímco ze skupiny B se do finále snadno po dvou výhrách probojoval tým Svařovny (PFK-K).

Finálový zápas sledovala početná divácká kulisa, tým Závodové techniky byl od úvodního hvizdu lepším týmem,ovládl finále poměrem 2:0 a slavil tak vítězství v prvním ročníku turnaje. Poháry za účast a medaile nejlepším třem týmům předal legendární Antonín Panenka.

Vyhlášení vysledků turnaje proběhlo před nastoupeným výběrem legend Československa a selekce fotbalistů Rychnovska, sestaveného pod názvem Orlický výběr, kterým patříl následný program.
Přátelské utkání zahájil lépe tým Orlicka, který se rychle ujal vedení a během prvního poločasu vedl již 3:1. V poločasové přestávce se předvedl mistr Evropy 1976 a 2-násobný fotbalista roku Karol Dobiáš, který soutěžil s místními dětmi i dospělými v nožičkování v sedě. Sám mistr Karol jich udělal přes 40!
Speciální poločasovou vložku vyhlásil moderátor dne, sportovní redaktor Českého rozhlasu Pavel Petr. Vyzval bývalého reprezentačního trenéra a letos na jaře trenéra Sparty Petra Radu, aby předvedl alespoň "dva žongly" (v referenci na emotivní vystoupení trenéra, který se na dubnové tiskové konferenciohradil proti kritice mladého novináře mj. s argumentem, že neudělá ani "dva žongly", kterýtož výrok stačil zlidovět). Petr Rada vsedě vyšvihl 10 nožiček levačkou, čímž si rovněž vysloužil potlesk publika.
V druhém poločase Internacionálové zařadili vyšší rychlostní stupeň a nakonec vyhráli poměrem 5:3. Čtři góly internacionálů vsítil po přihrávkách Jiřího Jarošíka, Ladislava Vízka, Marka Nikla a Jana Fialy bývalý útočník československých lvíčat, Dukly, LASK Linz Pavel Mráz. Jeden z gólů vstřelil z penalty, kterou rozehrál Antonín Panenka také Karol Dobiaš. Pravý vršovický dloubák předvedl Panenka 730 natěšeným divákům až v pozápasovém penaltovém rozstřelu. A jelikož úspěšný pokutový kop provedl i zbývajících 9 hráčů na obou stranách, skončil rozstřel nerozhodné 5:5.

Celý den měli návštěvníci možnost prohlédnout si nové modely vozu ŠKODA Karoq, Kodiaq a Superb. Děti i dospělí se zabavily na nafukovacích atrakcích. Velký dík patří klubu SK Solnice, který připravil obě hřiště ve vynikající kvalitě. ŠKODA AUTO mu za tuto spolupráci věnovala přenosné branky a nové míče.