main menu

Cesta k dokumentu: Úvod » O nás » Archív novinek » Setkání v černé díře

Setkání v černé díře

  • 18. ledna 2012, Praha

Černá díra je objekt, jehož gravitační pole je v jisté oblasti časoprostoru natolik silné, že žádný objekt včetně světla nemůže tuto oblast opustit.

Byla teoreticky předpovězena v obecné teorii relativity Albertem Einsteinem. Podle této teorie nemůže žádná hmota ani informace natož nějaká emoce proudit z nitra černé díry k vnějšímu pozorovateli. Není možné získat žádnou její část,  ani odražené světlo vyslané z vnějšího zdroje, ani jakoukoli informaci o hmotě, která vstoupila do černé díry.

Do takové černé díry jsme pozvali naše zákazníky, aby se váleli smíchy, řvali nadšením a jakkoli jinak si užili situaci, kdy jsme se na hodinu a půl vyčlenili z vesmíru a vytvořili si samostatný svět.

Vynikající Klára Melíšková, Martha Issová, Václav Neužil, David Novotný, Jaroslav Plesl, Pavel Šimčík, Ivan Trojan, Petr Koutecký v režii Jiřího Havelky proměnili jeviště Dejvického divadla v černou díru, kde neplatilo ustálené vnímání času ani prostoru. Nešlo ale o ponor do říše sci-fi, ale o gejzír čiré divadelní hravosti, o očistnou lázeň pro soubor i pro publikum. Na své si přišli všichni: zvídavý intelektuál i divák, jemuž jsou fyzikálně-teatrologická východiska představení lhostejná, zato se ochotně nechá strhnout proudem zřetězených mikrokomedií situovaných na benzínovou pumpu v Americe sedmdesátých let …

Pro excelentní Martičku Issovou to mimochodem bylo poslední představení před odchodem na mateřskou dovolenou :-), děkujeme!

Kdo přišel - nelitoval, kdo nepřišel - nic se nedozví, protože všechno tam zůstalo mezi námi, v černé díře.


Výběr jazyka:


E-mail: info@ccl.cz, tel.: +420 251 008 111 | Kontakt | CCL tým

© CCL 2019