main menu

Cesta k dokumentu: Úvod » O nás » Archív novinek » Naše Dana získala na Mistrovství Evropy ve stoním tenise bronz

Naše Dana získala na Mistrovství Evropy ve stoním tenise bronz

  • 6. října 2013, Schwechat, Rakousko

Dana Čechová, naše kolegyně, získala na Mistrovství Evropy ve stolním tenise bronzovou medaili jako členka českého týmu žen.

Po ME 2009 ve Stuttgartu se další cenný kov zrodil o víkendu v rakouském Schwechatu, kde naše děvčata dokázala téměř nemožné. Ve čtvrtfinále otočily zápas s Běloruskem a probojovaly se do semifinále evropského šampionátu.

Čtvrtfinálové utkání s Běloruskem se dlouho pro český tým nevyvíjelo dobře. Úřadující mistryně Evropy, Viktoria Pavlovic udělala první bod soupeřek, s čímž se celkem počítalo. Pak ale přišla těžká rána, česká jednička Iveta Vacenovská “zabředla“ v koncovkách do problémů v souboji s Alexandrou Privalova a s Běloruskou prohrála těsně 2:3 na sety. České družstvo však tento nečekaný úder naštěstí nezlomil. V utkání “trojek“ se ve výborném světle představila Dana Čechová, která s obranářkou Alenou Dubkova nezaváhala. Třicetiletá česká reprezentantka, a taky Project Executive CCL, potvrdila, že to na obranu umí a s přehledem vyhrála 3:0.Naštěstí jsem ten nepříznivý stav, že prohráváme 0:2, nějak nevnímala. Soustředila jsem se na můj zápas, abych ho vyhrála. Určitě mi hodně pomohlo, že jsme na soustředění hru do obrany hodně trénovaly. Cítila jsem hodně jistě, celkem bez problémů jsem vyhrála první dva sety. Dubkova se až ve třetí sadě dostala do hry, ale koncovku jsem zvládla a to bylo nejdůležitější,zhodnotila své vystoupení Dana.

Po výhře Dany  naděje na medaili zase ožila. Pak proti sobě nastoupily nejlepší hráčky obou týmů – Iveta Vacenovská a Viktoria Pavlovic. Česká jednička zdravě naštvaná po nečekané porážce od Privalova spustila neuvěřitelný uragán, za 17 minut vyhrála 3:0 a bylo srovnáno.
To již byl český celek v psychické výhodě. Závěrečný zápas totiž svedl Renatu Štrbíkovou a Alexandru Privalova. Zkušená Renata se těžké role nezalekla a stejně jako v osmifinálovém utkání se Španělskem udělala rozhodující, postupový bod.
V nedělním semifinále podlehla naše děvčata favorizovaným Němkám 1:3, do finále nepostoupila a i tak si odvezou ze Schwechatu překvapivý bronz.


Výběr jazyka:


E-mail: info@ccl.cz, tel.: +420 251 008 111 | Kontakt | CCL tým

© CCL 2019