main menu

Cesta k dokumentu: Úvod » Služby » Seznam vybraných realizací » Návštěva čínské vládní delegace ve ŠKODA AUTO

Návštěva čínské vládní delegace ve ŠKODA AUTO

  • ŠKODA AUTO a.s.
  • 29. srpna 2014
  • Mladá Boleslav (Česká republika)

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

 rádi bychom Vám poděkovali za Vaši podporu a zapojení do přípravy a realizace čínské top-VIP návštěvy. Myslím, že to pro nás všechny byly po návratu z dovolených dva velice intenzivní týdny, ale zároveň zajímavá a nezapomenutelná zkušenost. Myslím, že pan prof. Vahland i prof. Heizmann byli velice spokojení. Paní velvyslankyně Ma také moc děkovala za čínskou stranu.

 Ještě jednou moc děkujeme a ceníme si Vašeho zapojení. Prosím o předání tohoto poděkování i všem dalším zapojeným kolegům!

 S přáním pěkného víkendu,

 Michal Kadera & tým ZR ŠKODA AUTO


Tisková zpráva ŠKODA AUTO:

Místopředseda čínské vlády Čang Kao-li navštívil automobilku ŠKODA AUTO
Vzácná návštěvy z Číny: místopředseda vlády Čang Kao-li, ministr dopravy Jang Čchuan-tchang a 65členná čínská delegace navštívila automobilku ŠKODA AUTO.
Čínské hosty doprovodil předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček
Program: rozhovory se členy představenstva společnosti ŠKODA AUTO; návštěva ŠKODA Muzea a výroby modelu ŠKODA Octavia v Mladé Boleslavi
Čína je jedním z pilířů Růstové strategie ŠKODA; paleta produktů pro Čínu se rozrostla na šest modelů; cíl: minimálně 500.000 prodaných vozů ročně
Úspěch: Od roku 2007 již více než 1,2 milionu vozů značky ŠKODA, prodaných v Číně

Mladá Boleslav, 29. srpna 2014 – Další státní návštěva v Mladé Boleslavi: Místopředseda čínské vlády Čang Kao-li dnes spolu s čínským ministrem dopravy Jang Čchuan-tchangem a dalšími vysokými představiteli čínské vlády a zástupci čínských médií navštívil společnost ŠKODA AUTO. Při návštěvě je doprovázel předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamácek.

Hlavním bodem půldenní návštěvy bylo setkání s předsedou představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h. c. Winfriedem Vahlandem, s členem představenstva koncernu Volkswagen AG pro Čínu, Prof. Dr. Jochemem Heizmannem, se členy představenstva společnosti ŠKODA AUTO a s předsedou odborů KOVO MB Jaroslavem Povšíkem. Vedle aktuální výměny názorů se hosté zajímali především o úspěšný rozvoj značky ŠKODA i o mezinárodní síť jejích výrobních závodů. Řeč byla také o významu čínského trhu pro mezinárodní automobilový průmysl a o perspektivách značky Škoda v Číně. Na programu byla pak také návštěva ŠKODA Muzea a prohlídka linky na výrobu modelu Octavia v hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi.

„Rozvoj značky Škoda v Číně v průběhu posledních sedmi let je úspěchem,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Více než 1,2 milionu vozů, prodaných v této zemi od roku 2007, dokazuje, jak je naše značka u čínských zákazníků oblíbená. Jako celosvětová jednička mezi růstovými trhy je Čína důležitým pilířem Růstové strategie Škoda. Čína nabízí slibnou perspektivu. V příštích letech chceme naše prodeje v této zemi zvýšit na minimálně půl milionu vozů ročně, proto důsledně pokračujeme v naší modelové ofenzívě,“ říká Prof. Dr. Vahland.

Jakožto nejsilnější trh má Čína pro značku ŠKODA mimořádný význam. S 227.000 prodanými vozy směřovala v roce 2013 zhruba čtvrtina všech celosvětově prodaných vozů značky ŠKODA do Říše středu. Česká automobilka je na čínském trhu přítomna od roku 2007. Od té doby dodala ŠKODA svým zákazníkům v Číně více než 1,2 milionu vozů. V prvních sedmi měsících letošního roku vzrostly dodávky zákazníkům v Číně o 17,3 procenta na 151.800 vozů.

Ve svých růstových plánech sází česká automobilka na nejatraktivnější čínskou modelovou paletu všech dob. Škoda nedávno rozšířila portfolio v Číně nabízených vozů na šest modelů. Vrcholem tohoto úsilí je nová ŠKODA Octavia. Třetí generace tohoto modelu, která se v Číně prodává od května, je třídou sama o sobě a stanovuje nová měřítka pro prostornost, funkčnost, techniku a design.

Paleta vozů značky ŠKODA, nabízených v Číně, zahrnuje modely Fabia, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia, Yeti, Yeti 4x4, Superb a Superb Combi. Automobilka přitom sází na vysoký stupeň lokalizace výroby: Šest modelů – Fabia, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia, Yeti a Superb – se vyrábí lokálně, ve spolupráci s čínským partnerem Shanghai Volkswagen (SVW). Vozy značky ŠKODA se v Číně vyrábí v závodech SVW v An-tchingu, I-čengu a Ning-po.

Pro další informace, prosím, kontaktujte: >

Jozef Baláž, Komunikace podniku
T +420 326 811 773
jozef.balaz@skoda-auto.cz
Tomáš Kubík, Komunikace podniku
T +420 326 811 749
tomas.kubik@skoda-auto.cz

ŠKODA AUTO je jedna z nejstarších automobilek na světě. Od roku 1895 se v sídle firmy v Mladé Boleslavi vyráběla nejprve jízdní kola, brzy následovaly také motocykly a automobily, › má v současnosti sedm modelových řad osobních automobilů: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia, Yeti a Superb, › v roce 2013 dodala zákazníkům celosvětově 920.800 vozů, › od roku 1991 patří Volkswagenu, jednomu z globálně nejúspěšnějších automobilových koncernů. ŠKODA v koncernovém svazku samostatně vyrábí a vyvíjí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky, › provozuje tři výrobní závody v České republice; vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery, › zaměstnává celosvětově přibližně 25.800 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.


Výběr jazyka:


E-mail: info@ccl.cz, tel.: +420 251 008 111 | Kontakt | CCL tým

© CCL 2019