main menu

Cesta k dokumentu: Úvod » Služby » Seznam vybraných realizací » TABLE TENNIS CLASSIC 2012

TABLE TENNIS CLASSIC 2012

  • Obchodní centrum FORUM Liberec
  • 25. března 2012
  • Liberec (Česká republika)

POKUS O EVROPSKÝ REKORD NEVYŠEL
Prvoligové utkání shlédlo jen 3.962 diváků

Praha, 26. března 2012 –Zatímco hokejisté lákají na utkání pod širým nebem, stolní tenisté se rozhodli odehrát prvoligové utkání přímo mezi výlohami. Český svaz stolního tenisu dal svolení k ojedinělé akci: utkání posledního kola základní části 1. ligy stolních tenistů  se v neděli 25. března 2012 odehrálo v libereckém obchodním centru FÓRUM jako
TABLE TENNIS CLASSIC 2012.

V utkání dvou adeptů na postup do semifinále play-off mezi domácími SKST Liberec a Moravskou Slávií Brno byli úspěšnější hosté, kteří si z Liberce odvezli výhru 10:8.

Pořadatelská agentura CCL si pro akci vytkla smělý cíl - pokořit evropský rekord v návštěvnosti utkání národní soutěže stolního tenisu. Ten drží německá Bundesliga, kde v loňské sezóně domácí utkání Borussie Dortmund shlédo 4.800 diváků.
Proto každý návštěvník, který do obchodního centra FORUM Liberec zavítal a chtěl být registrován jako divák utkání, obdržel míček Donic *** a mohl se zúčastnit losování o kupóny na nákup zboží v hodnotě Kč 500. Výherce vylosovali po utkání hráči vítězného brněnského týmu. Pořadatelé tak na utkání registrovali 3.962 diváky. Evropský rekord nevylepšili, ovšem jak podotkl kapitán MS Brno Marek Šmerda (39): "Tolik lidí mě nevidělo hrát za celou dobu, co stolní tenis hraji".

Pořadatelé vytvořili aktérům naprosto regulérní podmínky, hrálo se na speciálním povrchu pro stolní tenis s řádným osvětlením kurtu. "Podmínky jsou lepší, než máme v naší herně", s nadsázkou poznamenal Martin Jahoda, opora SKST Liberec.

Také spolupořádající Radio Contact Liberec nabídlo divákům atraktivní možnost. Zájemci se registrovali o možnost zahrát si o velikonoční sobotě 7. dubna stolní tenis s fotbalovým mágem Antonínem Panenkou nebo se světoznámou DJ LUCCA, která zároveň program orámuje svou hudební produkcí.

V ramci TABLE TENNIS CLASSIC byl k vidění kvalitní stolní tenis. Utkání bylo napínavé až do konce a zaplněné obchodní centrum často odměňovalo výměny bouřlivým aplausem.

Skvělým zážitkem akce byl moment, kdy v zápase Medek (Liberec) - Chrást (Moravská Slávia Brno) za stavu 2:1 a 8:8 zahrál domácí hráč míček, který se odrazil od boční desky stolu. Rozhodčí u stolu trval na tom, že míček byl zahrán správně, přestože hráč upozorňoval, že nikoli a započítali stav 9:8 pro Medka. Ten proto následující podání schválně zkazil, aby výhodu eliminoval. Medek však prohrál set a posléze i celé utkání 2:3. Zaplněné obchodní centrum odměnilo sportovcovo gesto potleskem a přítomný předseda ČSTV Libereckého kraje oznámil, že čin bude připomenut ve středu 28. března, kdy se v libereckém divadle F.X. Šaldy uskuteční vyhlášení Nejlepšího sportovce libereckého kraje.


Záznam z akce uvede ČT 4 ve čtvrtek 29. března od 14:20 v pořadu Sport v regionech.

Rozšířená fotogalerie z akce na pingpong.cz.


Výběr jazyka:


E-mail: info@ccl.cz, tel.: +420 251 008 111 | Kontakt | CCL tým

© CCL 2019